Vystoupení v Dobřichovicích (03.02.2016)

Sokol Příbram přispěl k otevření nové haly, sám by si také takovou přál.    Slavnostní otevření nové sportovní haly zaměřené na gymnastiku v Dobřichovicíh v pátek 29.ledna 2016.

Na slavnostním otevření byl připraven také sportovní program s ukázky z různých sportu, zaměřeno na gymnastiku, Teamgym,Aerobik a další. Příbramským sportovcům ze Sokola se dostalo té cti že byli mezi pozvanými, aby předvedli svoje výkony.

Na pozvání organizátorů z JOJO GYM  Dobřichovice, se zúčastnili gymnastky, družstvo Temagymu II.kluci, a družstvo TRIA mix  TJ Sokola Příbram a borci z oddílu šplhu, prozradil trenér příbramského Sokola František Beran.

Na kladině předvedla svoji závodní sestavu Natálka Štíchová, na prostná Adélka Mejzrová, obě zacvičily s úsměvem a předvedly doopravdy sestavy na vyšší úrovni. Družstvo chlapců Junior II, předvedlo svoji pohybovou skladbu a závodní sestavy na akrobacii. Kluci byli zase jediní mezi děvčaty, pochválil mladé sportovce Beran.

Hvězdou vystoupení byla ukázka skoků na trampolínce družstva Teamgym TRIA MIX. Ve složení Pavel Fíla, Jan Šindelář, Matouš Havrlík, Kateřina Šimůnková, Adéla Mejzrová, Natálie Štíchová a Soňa Andělová. Jak děvčata tak kluci předváděli s lehkostí skoky, zakončení kluků, kdy poprvé na veřejnosti všichni tři předvedli trojná salta, sklidili velký potlesk, byl s předvedenými výkony spokojený František Beran.

Příbramští borci šplh na laně do výšky haly 7,5 metrů. Všichni závodníci jsou pravidelnými účastníky Memoriálu Bedřicha Šupčíka, tak se bylo na co koukat. Šplhali současně na třech lanech, startem ze sedu. Šplh začali starší žáci Tomáš Pouček a Štěpán Huml, kde byla vidět jejich gymnastická příprava hravě zvládli šplh bez přírazu ze sedu do 5 metrů, popsal Beran další ukázku příbramského Sokola. Dále se střídali s pěknou doprovodnou hudbou. Tomáš Ježek, Pavel Fíla, Matouš Havrlík, Tadeáš Holý, ze Sokola Černošic si zašplhali Roman Malíř a Radek Calda. Na závěr Jirka Kotlan a Jan Šindelář předvedli šplh v přednosu. Současně pozvali případné zájemce do Příbrami na Memoriál Bedřicha Šupčíka ve šplhu.

Vystoupení příbramských gymnastů a gymnastek se líbilo. O tom, že pořadatelé nelitovali pozvání družstev Sokola Příbram, svědčí i závěrečné foto s nejlepší českou gymnastkou a olympioničkou z Londýna Kristýnou Pálešovou. Ta se slavnostního vystoupení zúčastnila s ukázkou svých závodních sestav na kladině a prostných.

Hlavní organizátorka Lenka Doležalová Pavlíková poděkovala vedení příbramské výpravy slovy: Děti i mládežníci byli výborní.

Nejen proto odjížděli příbramští sportovci z Dobřichovic jen velmi neradi. Takovou krásnou gymnastickou halu by Příbramští sokolové velice potřebovali. Jejich základna jak v gymnastice žen, tak družstva Teamgymu, kterých má v současné době šest, by si to za svoje výkony a reprezentaci města Příbrami zasloužila. Dodal František Beran.

Snímek obrazovky 2016-02-04 v 15.53.46

kompletní přehled článků