Francie – Kingersheim (24.10.2015)

Příbramská děvčata TeamGym Junior IV. si z Francie odvezla zlaté  medaile.

Opět po roce jela příbramská družstva Teamgymu bojovat o body do evropského poháru do Francie. Ve Francii v Kingersheimu byl v sobotu 24.října 2015 uspořádán International Teamgym Cup.

Po zkušenostech z loňska se odjíždělo z Příbrami již v pátek 23. v 9:00 hodin, abychom stihli se včas zaregistrovat a zúčastnit se večerního tréninku.

Letos Příbram reprezentovalo družstvo děvčat Junior IV. a vzali jsme na zkušenou,také družstvo chlapců Junior II.

Děvčata Junior IV, si na loňském poháru vybojovala 2.místo, tak věděla do čeho jdou.

Družstvo chlapců,kde jsme chtěli poměřit svoje výkony, mělo trochu smůlu. V roce 2014 se v jejich kategorii chlapců zúčastnili čtyři družstva, letos pouze dvě a z toho jedno děvčat, tak už bylo jisté, že nějakou medaili mít budou.

Přání trenérů bylo, hlavně aby se nám nikdo nezranil. To se sice nesplnilo, ale přesto si děvčata Juniorek IV. vedla dobře.

V kategorií Junior IV. závodila tři družstva, Příbram, Brno, a Italie. Byl to druhý závod Evropského Poháru, kde družstva mají možnost se za své umístění zúčastnit tréninkového kempu v Itálii v Cesenatiko. První místo má pobyt 100% hrazen, druhé místo si hradí 50% a třetí 25%. To je pro všechny velká motivace předvést co nejlepší výkony. Děvčata začínala na Tumbligu, kde předvedla standardní výkon, na trampolínce sice neustála dvě dvojná salta, ale na jejich nejoblíbenější disciplíně, pohybové skladbě sklidily za předvedení velký potlesk a tím i nejlepší bodové ohodnocení. K překvapení trenérů si tím vybojovala první místo.

Pořadí:

  1. Sokol Příbram 43 bodů,
  2. Nuova Realita /ITA/, 42,86 bodů,
  3. KSG Slavia Brno 39,08 bodů.

juniorky IV.propagace juniorIV menší DSCN5409juniorky IV. na bedněmenší

Družstvo chlapců,/jediné v České republice/ si jelo za závodit s chlapeckýma družstvy, ale v jejich kategorii byla jen děvčaty z Anglie. Na trampolínce předvedli srovnatelné výkony, na akrobacii už byly problémy se společnou řadou, a bodové ohodnocení pohybové skladby, odpovídala předvedení.

Pořadí:

  1. PSG Anglie 45,91 bodů,
  2. Sokol Příbram Chlapci 31,68 bodů.

kluci II.propagaceKluci s Pavlem,menšíDSCN5413kluci II.druzímenší

Pro kluky je to velká zkušenost a snad i motivace se naplno a soustředěně věnovat tréninku.

Závodu se zúčastnilo celkově 23 družstev v různých věkových kategoriích, Francie, Německa,Rakouska, Anglie, Italie, Estonska, České republiky Brno, Bohemians Praha, Královské Vinohrady Praha. Brno Získalo 3. místo, Bohemians 3. místo a Vinohrady 5.místo.

Vzhledem k tréninkovým možnostem a vybavení nářadím v České republice je to dobré, ale nemůžeme se srovnávat se skandinávskýmy  státy, kde mají  zcela jinou podporu tohoto sportu. Poděkování za dopravu patří firmě  Hejnal Turismo a jejich ochotným a spolehlivým řidičům. Poděkování výboru TJ Sokola Příbram a městu Příbram za finanční podporu na dopravu a startovné.

Junior IV – Rozmajzlová Dominika, Adélka Mejzrová, Markétka Ševčíková, Štíchová Natálie, Kája Svobodová, Soňa Andělová,Terezka Vandasová, Péťa Pajmová, Anetka Trojanová, Kačka Šimůnková, Karolína Ševčíková, Kateřina Ševčíková.

Junior II kluci – Hron Martin, Pouček Tomáš, Martinkovič Filip, Kubát Jan, Janík Jakub, Huml Štěpán, Zeisek Dan, Palko Vladimír, Sláma Ondřej, František Štefan.

DSCN5418společně II.+IV.menší

Děkují trenéři: Blanka Chrastinová,Pavel Fíla, František Beran.