O TeamGym

Teamgym  x  Teamgym Junior  x  Mini Teamgym  x  Trio

Gymnastická soutěž TEAMGYM vznikla na půdě Evropské gymnastické federace UEG v roce 1994 – tehdy pod názvem EUROTEAM.

Tato soutěžní forma gymnasticky je určena pro družstva žen, mužů či družstva smíšená. Od roku 1995 zaznamenává dynamický rozvoj ve všech evropských zemích.

V České republice se soutěží ve třech podobných soutěžích.

  • Teamgym  pro závodníky nad 16 let, ve které se soutěží podle mezinárodních pravidel. V této soutěži se také konají mistrovství Evropy a další mezinárodní soutěže. 
  • Teamgym Junior  pro mladší závodníky a starší závodníky s nižší výkonností byla Českou gymnastikou federací vytvořena pravidla TeamGym Junior, která jsou jednodušší obdobou pravidel TeamGym. V této soutěži se pravidelně konají mistrovství republiky a další soutěže.

Soutěž Teamgym i Teamgym Junior zahrnuje 3 disciplíny. Pohybovou skladbu, ve které se představují všichni závodníci družstva. Dále akrobacii, kde 3x za sebou závodí vždy 6 nejlepších závodníků družstva na akrobatickém páse (tzv. tumblingu). Nakonec malou trampolínku, kdy se opět 6 nejlepších závodníků odráží z malé trampolínky a dopadá do duchen, to vše ve třech rychlých sériích. Družstvo s nejvyšším počtem bodů ze všech třech disciplín se stává vítězem soutěže.

  • Mini Teamgym  je věkově omezen a zahrnuje pouze 2 disciplíny – akrobacii a malou trampolínku.
  • Trio Teamgym  je věkově neomezen a zahrnuje pouze 2 disciplíny – akrobacii a malou trampolínku. Tým se skládá ze tří členů.

Pro ukázku sportu TEAMGYM navštivte naši VIDEOGALERII.

IMG_1806   IMG_1809   IMG_1068

IMG_1152   IMG_1895   IMG_1887