NAPSALI O NÁS

 NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNEK (vyšel 6.11.2018)

TeamGym naplnil halu – Sportovní hala Příbram se v sobotu proměnila v kolbiště, kde soupeřily téměř čtyři stovky závodníků. Akce byla velmi vzrušující a zajímavou podívanou i pro diváky, kteří výkony sportovců pozorovali leckdy se zatajeným dechem…

 STARŠÍ ČLÁNEK (vyšel 27.04.2016)

V Ostravě se zadařilo.

Opět po roce Česká gymnastická federace pořádala 22.-23.dubna 2016,Mistrovství České republiky v Teamgymu, zároveň to byl závěrečný 5. závod Českého  poháru PROSPECT-CUP  a mezinárodní pohár International Cup for clubs.

Letos mistrovství proběhlo v Ostravě, Moravská Ostrava  v Hale Trojhalí, Nová Karolína. Za Příbram se zúčastnila družstva, Junior II. děvčata ,Junior IV. děvčata a senior Mix .

Do Ostravy jsme odjížděli v pátek, kdy byla prezence družstev a rozcvičení. Družstva děvčat Junior II. a Junior IV. jeli obhajovat svoje vítězství z Prahy 2015. Vzhledem k věkovým přesunům ve všech družstvech, si trenéři nekladli vysoké požadavky. Ale už v rozcvičení děvčata předváděla dobré výkony a naděje na získání medaile narůstaly.

Trenérka Blanka Chrastinová děvčatům, vzhledem k výkonům ostatních družstev, moc nevěřila. Jenže děvčata zabojovala a překvapení bylo na světě. V sobotu začínala závod kategorie Junior IV. a kategorie Senior Mix. V kategorii IV. měla naše děvčata za soupeřky 3 družstva z Německa, která si potřebovala splnit limity na Evropu. Závod jsme začínali akrobacií na tumblingu, děvčata zaskákala, až na jednu závodnici, svoje řady bezchybně a známka 12.950 byla druhá nejvyšší. Druhá disciplína, jejich nejoblíbenější, pohybová skladba s udělenou nejvyšší známkou 17.900, už dávala šanci na získání medaile. Trampolínku zaskákaly bezchybně a  známka 11.300, byla stále nadějná. Po odcvičení pohybové skladby družstva Bavoria A. největšího soupeře a jejich známky 13.600, jsme věděli, děvčata po roce a to už po čtvrté získala zlaté medaile a titul Mistr České republiky.

Pořadí:

 1. Sokol Příbram známka 42.150.bodů
 2. GER: Bavoria A. 40.235.bodů
 3. GER: Brandenburg 37.700 bodů
 4. GER: Bavoria B 35.350 bodů.

Závodnice: Mejzrová Adéla, Vandasová Tereza, Svobodová Karolína, Pajmová Petra, Štíchová Natálie, Andělová Soňa, Ševčíková Karolína, Ševčíková Kateřina, Trojanová Aneta.

Druhé želízko v ohni, družstvo Senior Mix, udělalo radost trenérům, díky Pavlovi a Jáje se dali dohromady a po roční pauze se zúčastnili. Ve své kategorii neměli soupeře  tím měli zajištěné první místo. Přesto do závodů dali vše a od rozhodčích a diváků sklidili zasloužený velký potlesk. Na pohybové skladbě  a trampolínce se zacvičili velice dobře, na akrobacii předvedli zajímavé řady, s vysokou obtížností, hlavně muži. V 5. závodě Českého poháru PROSPECT CUPU obsadili druhé místo za družstvem žen Bohemia Praha.

Členové družstva: Blehová Anna, Šimůnková Kateřina, Ševčíková Markéta, Šturmová Kateřina, Novotná Jájina, Fíla Pavel, Havrlík Matouš, Holý Tadeáš, Šindelář Jan, Lachman Matouš.

V sobotu pokračovalo Mistrovství kategoriemi Junior I. a Junior II. My měli zastoupení v kategorii junior II – dívky, kde se nominovalo 9 družstev z České republiky. Vzhledem k tomu že, z družstva přešly 3 závodnice do kategorie Junior IV, závodila děvčata pouze v devíti a trenéři by brali v silné konkurenci jakoukoliv  medaili. Děvčata ukázala, že jsou na závody dobře připravené a chtějí o medaili bojovat. Na první disciplíně – akrobacii –  předvedli svoje řady bez chybičky a zisk známky 13.600, druhé nejvyšší, jim dodal sebedůvěru. Na trampolínce předvedli bezchybné skoky a známka 12.050, byla nejvyšší. Pohybovou skladbu předvedli s úsměvem a perfektním provedením, známka 16.370, druhá nejvyšší (jen Brno mělo 16.683) už určila pořadí.

Pořadí:

 1. Sokol Příbram 42.020 bodů,
 2. Moravská Slavia Brno 41.033 bodů,
 3. Sokol Bedřichov 39.650 bodů,
 4. DDM Kadaň 39.283 bodů,
 5. Gym club Třebíč 36.0033 bodů,
 6. Sokol Radotín 34.600 bodů,
 7. Sokol Královské Vinohrady 34.673 bodů,
 8. Sokol Řepy 32.733 bodů,
 9. Sokol Dvůr Králové 32.350 bodů.

Děvčat Junior II. již po čtvrté za sebou  získala titul mistrů České republiky. Nejen to, ve své kategorii získala 1. místo a tím zlaté medaile v 5. závodu Českého poháru PROSPECT CUP.

Závodnice: Hošková Barbora, Klasnová Tereza, Radová Kateřina, Chrastinová Lucie, Chrastinová Martina, Hlinková Klaudie, Gerčáková Hana, Chrastinová Emilie, Trojanová Petra.

Poděkování za dobrou dopravu do Ostravy patří firmě Hejnal Turismo, a panu řidiči Otu Makovcovi. Poděkování Sokolu Příbram a městu Příbram za velkou finanční podporu, bez které bychom se nemohli zúčastnit. Poděkování obětavým rodičům našich svěřenců, našemu FAN-CLUBU, kteří nám přijeli fandit až do Ostravy a opět bylo slyšet „Příbram jede..“. Je jen škoda že si naše družstvo  kluků kategorie II. nevybojovalo postup, snad příští rok půjdou kluci do sebe, nebudou zlobit, ale trénovat a postoupí. To by si přáli  trenéři týmu Teamgymu,

Blanka Chrastinová, František Beran, Pavel Fíla, Jája Novotná, Tomáš Ježek.

kompletní přehled článků